Rodina naplánovala a objednala vraždu, chcela získať majetok

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil štyroch ľudí z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, strelca aj zo zločinu porušovania domovej slobody.

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Policajti vyriešili prípad vraždy na objednávku ešte z roku 2014 vo Zvolene. Medzi obvinenými figurujú rodinní príslušníci.

Vraždu pre majetkový prospech vymyslela iba dvadsaťšesťročná Miriam a svoj úmysel oznámila svojej 44-ročnej matke. Tá nápad predložila svojmu 54-ročnému manželovi Jánovi. Obeťou mal byť jeho otec. Ján za vykonanie vraždy zaplatil sedemtisíc eur 43-ročnému Jozefovi. Ako informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, 5. apríla 2014 zazneli v rodinnom dome vo Zvolene tri výstrely.

Páchateľ Jána st. strelil do hlavy a brucha. Jeho telo sa našlo až o dva dni neskôr. V týchto dňoch vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil štyroch ľudí z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, strelca aj zo zločinu porušovania domovej slobody. Obvineným teraz hrozí trest na 25 rokov alebo na doživotie. Sudca špecializovaného trestného súdu vzal všetkých štyroch do väzby.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016

Odporúčané články