Robotníci poškodili ropovod v Alabame, výbuch jedného zabil

V dôsledku vznietenia ropných látok následne vypukol požiar, ktorý horel dlho do noci.WASHINGTON 1. novembra (WebNoviny.sk) – Najmenej jeden človek prišiel o život a piati ďalší utrpeli zranenia pri výbuchu, ku ktorému došlo v pondelok na ropovode v americkom štáte Alabama. Oznámila to v utorok agentúra AP.

Podľa vyhlásenia prevádzkujúcej spoločnosti Colonial Pipeline spôsobil explóziu bager dodávateľskej spoločnosti, ktorý počas prác v blízkosti ropovodu nedopatrením poškodil potrubie. V dôsledku vznietenia ropných látok následne vypukol požiar, ktorý horel dlho do noci. Úrady preventívne evakuovali ľudí z okruhu zhruba piatich kilometrov od miesta nehody vo vidieckej oblasti Alabamy. Spoločnosť musela odstaviť dve hlavné línie potrubia prechádzajúce cez okres Shelby County.

Do miestnych nemocníc previezli päť zranených. Presné okolnosti úmrtia obete, ani jej totožnosť neboli bezprostredne známe. K explózii na tom istom ropovode v Alabame došlo už v septembri, pričom vtedy z neho uniklo veľké množstvo ropných látok, čo spôsobilo ich nedostatok na juhovýchode USA. Miesta oboch výbuchov sú od seba vzdialené len približne kilometer.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. novembra 2016

Odporúčané články