Richard Müller vyrazí na To najlepšie tour

Spevák spolu s kapelou predstaví svoje najväčšie hity v desiatich slovenských mestách.
BRATISLAVA 25. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský spevák Richard Müller vyrazí na To najlepšie tour. Rodák z Hlohovca odštartuje koncertnú šnúru 16. mája v Starej Ľubovni a následne sa ukáže aj v ďalších deviatich slovenských mestách.

Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť na spevákove najväčšie hity v šansónovom prevedení. „Nápad urobiť To najlepšie tour vznikol celkom prirodzene. Minulý rok sme hrali program 15 rokov bez Filipa, čiže piesne, ktoré pre mňa napísal Jaro Filip. Dva roky predtým sme hrali a cappella výber piesní, ktoré sme na tento formát pripravili. A keďže ľudia ma nepočuli už tri roky hrať moje najznámejšie piesne s kapelou, rozhodli sme sa, že urobíme program najväčších hitov.

Je to akési prirodzené pokračovanie dávnejšieho Potichu tour, ktoré malo veľký úspech. Keďže mi všetci naokolo hovoria, že mi najviac svedčí šansónový spôsob interpretovania, bude to predovšetkým v tomto duchu,“ prezradil Richard Müller. „Šansón je typický tým, že je celkom obnažený. Verím, že Milovanie v daždi, Rozeznávám, Koniec sveta a ďalšie piesne v podaní akustických hudobných nástrojov ako klarinet, flauta či kontrabas, budú neopakovateľným hudobným zážitkom,“ dodal.

Päťdesiatštyriročného interpreta bude na turné sprevádzať kapela v zložení Peter Markuljak (gitara), Matej Benko (klávesy), Martin Gašpar (kontrabas), Michal Žáček (dychové nástroje) a Juraj Kuchárek (bicie). „Je radosť hrať s ľuďmi, ktorých poznám. Sme zohratí a užívame si to. Už sa veľmi tešíme, ako vyrazíme medzi fanúšikov. Ja to opakujem stále dokola – ak niekto tvrdí, že mu priazeň fanúšikov nerobí dobre, klame. Mňa to napĺňa. A napĺňa ma aj to, že náš program urobí ľuďom dobre. Že ich na tie dve alebo tri hodiny dostane do iného sveta, že si oddýchnu. Je to súznenie,“ povedal spevák.

Richard Müller počas kariéry spolupracoval napríklad s Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou, Ivanom Táslerom, Andrejom Šebanom či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria aj skladby ako Cigaretka na 2 ťahy, Spočítaj ma, Tlaková níž, Nočná optika, Štěstí je krásná věc, Po schodoch, Baroko alebo V tom istom meste. Zatiaľ naposledy uviedol na trh album Sociální síť (2015), na ktorom spolupracovali Michal Horáček a Michal Pavlíček. So skupinou Fragile vydal nahrávky Hlasy (2013) a Hlasy 2 (2014).

Termíny Richard Müller – To najlepšie tour:

16. mája – Stará Ľubovňa
17. mája – Bardejov
18. mája – Brezno
20. mája – Námestovo
31. mája – Levice
6. júna – Nové Zámky
7. júna – Šaľa
8. júna – Senica
9. júna – Topoľčany
16. júna – Rimavská Sobota

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2016

Odporúčané články