Réway leží v nemocnici, Montreal monitoruje jeho stav

Generálny manažér Montrealu Marc Bergevin v klubovom vyhlásení uviedol, že Martina Réwaya hospitalizovali na Slovensku s vírusom a podrobuje sa liečbe.MARTIN 9. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Martin Réway leží v nemocnici a s určitosťou nezasiahne do predsezónneho kempu Montrealu Canadiens. Hokej si šikovný útočník nezahrá v najbližších mesiacoch a možno aj celej sezóne. Dôvodom by mali byť srdcové problémy, v nemocnici sa momentálne podrobuje testom. Informoval o tom denník Šport.

Kemp Canadiens nestihne

Generálny manažér Montrealu Marc Bergevin v klubovom vyhlásení uviedol, že Réwaya hospitalizovali na Slovensku s vírusom a podrobuje sa liečbe, preto bude s určitosťou chýbať v kempe Canadiens. „Šéf lekárskeho tímu montrealských hokejistov David Mulder monitoruje Réwayov stav a spolupracuje s odborníkmi zo Slovenska,“ uvádza sa vo vyhlásení klubu z najhokejovejšieho mesta Kanady.

Dvadsaťjedenročný Réway pred sezónou 2016/2017 podpísal dvojcestný kontrakt s Montrealom a chystal sa zabojovať o miesto v prvom tíme. V lete absolvoval tvrdú prípravu, ktorú si spestril aj hodinami boxu. Podľa Športu do Kanady chcel odletieť začiatkom septembra, ale namiesto toho sa ocitol pod dohľadom lekárov.

Naposledy hral za Fribourg-Gottéron

„Sme nadšení z dohody s Martinom Réwayom, mladým útočníkom s úžasnými ofenzívnymi schopnosťami. Sme radi, že sa pripojí ku skupine mladých hráčov, ktorí budú v septembri v tréningovom kempe bojovať o miesto v našom tíme,“ uviedol ešte počas leta generálny manažér Montrealu Marc Bergevin. Toto jeho želanie sa nestalo skutočnosťou.

Dvadsaťjedenročný rodák z Prahy Réway zatiaľ naposledy hral na klubovej úrovni vo švajčiarskom tíme HC Fribourg-Gottéron, sezónu 2015/2016 odštartoval v Sparte Praha. V minulosti pôsobil v QMJHL v tíme Gatineau Olympiques. Montreal si ho vybral zo 116. miesta vo štvrtom kole draftu 2013.

Záujem o jeho služby avizoval po uplynulej sezóne aj Slovan Bratislava. Réway nechýbal vo výbere Zdena Cígera na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rusku, kde Slováci nepostúpili do štvrťfinále.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. septembra 2016

Odporúčané články