Respirátor je povinný už len v piatich okresoch, pribudli aj nové výnimky z izolácie po príchode na Slovensko

464435_respirator 676x451.jpg

14.6.2021 (Webnoviny.sk) – Od pondelka 14. júna je nosenie respirátora v interiéri povinné už len v dvoch takzvaných červených okresoch, konkrétne v Kysuckom Novom Meste a Myjave a troch ružových okresoch, konkrétne v Banskej Štiavnici, Skalici a Trenčíne. Informuje o tom na sociálnej sieti Ministerstvo vnútra SR.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň podľa rezortu pribudli nové výnimky z izolácie po príchode na Slovensko z krajín zaradených do takzvaného zeleného zoznamu.

„Výnimku z izolácie po príchode z krajín zaradených do zeleného zoznamu majú aj osoby, ktoré sú schopné preukázať sa pri vstupe negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 72 hodín,“ uvádza ministerstvo.

Výnimku z izolácie majú podľa rezortu aj osoby prichádzajúce zo susedných krajín zaradených do zeleného zoznamu, ktoré majú negatívny výsledok antigénového testu nie starší ako 24 hodín s tým, že test musel byť vykonaný na území susedného štátu alebo SR.

Ako zelené krajiny sú kategorizované členské štáty Európskej únie, ale tiež napríklad Čína, Austrália, Nový Zéland, Japonsko, Južná Kórea alebo Izrael.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk – Respirátor je povinný už len v piatich okresoch, pribudli aj nové výnimky z izolácie po príchode na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júna 2021

Odporúčané články