Remišová vlastní rekreačnú chatu, v majetkovom priznaní ju však neuviedla

369623_remisova 676x541.jpg

BRATISLAVA, 23. júla, (WebNoviny.sk) – Veronika Remišová z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti neuviedla vo svojom majetkovom priznaní rekreačnú chatu, ktorú podľa výpisu z registra vlastní s manželom od roku 2015, informuje webový portál glob.sk.

Chata sa podľa zverejnených informácií nachádza v chránenom vtáčom území katastra obce Pribyliny, v okrese Liptovský Mikuláš a podľa vyjadrenia susedov budova stojí a majitelia ju zjavne využívajú.

Odporúčame:
Ministerstvo chce podľa OĽaNO premrhať milióny eur na kurzy, ktoré ľudí nič zmysluplného nenaučia

Podľa Remišovej však chatu do majetkového priznania neuviedla z toho dôvodu, že ešte nebola skolaudovaná. “Na účely majetkového priznania však nie je dôležitá kolaudácia, ale vlastníctvo. A to priznané nebolo,” uvádza webový portál.

Remišová v reakcii na článok považuje súčasný systém majetkových priznaní za nedostatočný a plánuje v parlamente podať návrh na sprísnenie. “Nedokončené stavby nezapísané v katastri sa do majetkového priznania nezapisujú,” uzavrela poslankyňa svoju reakciu.

Viac k témam: majetkové priznanie, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Veronika Remišová
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová vlastní rekreačnú chatu, v majetkovom priznaní ju však neuviedla © SITA Všetky práva vyhradené.

23. júla 2018

Odporúčané články