RegioJet bude v Bratislavskom kraji prevádzkovať linku S70

353534_regiojet 640x420.jpg

BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Dopravca RegioJet sa zapojí do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Vlakové spojenie má pomôcť najmä bratislavským mestským častiam Podunajské Biskupice a Vrakuňa, ktoré dlhodobo trpia dopravnými zápchami.

Odporúčame:
Foto: Zmodernizované Pendolino má aj detské kino, trať Praha – Košice prejde za 7 hodín a 16 minút

Na stredajšom rokovaní bratislavského mestského zastupiteľstva o tom rozhodli mestskí poslanci. Dopravca by mal od začiatku roku 2018 obsluhovať zastávky Bratislava-Hlavná stanica, Bratislava-Nové Mesto, Bratislava-Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Rovinka, Nové Košariská, Miloslavov, Kvetoslavov-zastávka a Kvetoslavov. V blízkej budúcnosti plánujú na tejto trati vybudovať ďalšie dve nové zastávky, Martinský cintorín a Ružinov.

Vlaková linka S70 by mala premávať od 15-minútových intervalov počas dopravnej špičky po 60-minútové intervaly v ostatných časoch. Vstup RegioJetu do IDS BK schválili aj bratislavskí krajskí poslanci na júnovom zasadnutí zastupiteľstva. Ľudia môžu počas cestovania RegioJetom využívať všetky jednorazové a predplatné cestovné lístky IDS BK.

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji spustili 1. júna 2013 na území Bratislavy a okresu Malacky. Od 1. novembra 2015 dopravný systém rozšírili aj na okresy Pezinok, Senec a vybrané obce v Trnavskom kraji.

Viac k témam: BSK Bratislavský samosprávny kraj, IDS BK Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, RegioJet
Zdroj: Webnoviny.sk – RegioJet bude v Bratislavskom kraji prevádzkovať linku S70 © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2017

Odporúčané články