Rebríčku najväčších filantropiek kraľuje Taylor Swift

Na zoznam neziskovej organizácie Do Something sa dostali aj Angelina Jolie Pitt, John Legend a Chrissy Teigen alebo Justin Bieber.
BRATISLAVA 30. decembra (WebNoviny.sk) – Americká speváčka a skladateľka Taylor Swift sa dostala po štvrtý raz na vrchol zoznamu osobností, ktoré sa tento rok najviac angažovali vo filantropii. Rebríček s názvom Celebs Gone Good zverejnila americká nezisková organizácia Do Something.

Dvadsaťšesťročná interpretka sa o prvenstvo zaslúžila napríklad darovaním 50-tisíc dolárov mladej fanúšičke, ktorej diagnostikovali leukémiu. Rovnakou čiastkou prispela aj na liečbu rakoviny synovca jedného z jej koncertných tanečníkov. Päťdesiattisíc dolárov darovala takisto Seattle Symphony. Venovala tiež 25-tisíc kníh jednej z newyorských škôl.

Na druhom mieste v spomínanom rebríčku skončila 23-ročná speváčka Miley Cyrus, ktorá založila organizáciu Happy Hippie Foundation s cieľom pomáhať mladým bezdomovcom či LGBTQ ľuďom. Do prvej desiatky sa dostali aj Beyoncé, Angelina Jolie Pitt, John Cena, Zendaya, John Legend a Chrissy Teigen, Viola Davis, Amy Schumer a Demi Lovato.

Kompletný zoznam Celebs Gone Good:

1. Taylor Swift
2. Miley Cyrus
3. Beyoncé
4. Angelina Jolie Pitt
5. John Cena
6. Zendaya
7. John Legend a Chrissy Teigen
8. Viola Davis
9. Amy Schumer
10. Demi Lovato
11. Justin Bieber
12. Kerry Washington
13. Mindy Kaling
14. Lena Dunham
15. Serena Williams
16. Karlie Kloss
17. Caitlyn Jenner
18. Shakira
19. Misha Collins
20. Shawn Mendes

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2015

Odporúčané články