Rakúska vláda rokuje o znovuotvorení športovísk, prevádzkovatelia fitnescentier by chceli otvoriť tiež

439032_germany_virus_outbreak_64618 2aac3e0eb9e144bab603cf45c28abd6e 676x452.jpg

26.2.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúski prevádzkovatelia fitnescentier žiadajú od vlády povolenie otvoriť svoje zariadenia v rovnakom čase ako verejné športoviská. Všetko ostatné by znamenalo nerovné zaobchádzanie, uviedlo v piatok združenie prevádzkovateľov fitnescentier a športových podnikov.

Viac o téme: Koronavírus

V dôsledku koronavírusovej krízy hrozí mnohým podnikom krach, varovala šéfka združenia Astrid Legnerová. O znovuotvorení športovísk rokuje v piatok rakúska vláda.

Prevádzkovatelia argumentujú, že fitnescentrá a športové podniky majú už mesiace pripravené spoľahlivé koncepty na zabezpečenie prevencie a hygieny, vďaka ktorým môžu bezpečne otvárať.

„Od trasovania kontaktov, cez vetracie systémy, po pravidlá o dodržiavaní odstupov, koncepty pre dezinfekciu, záväzok testovať pri vstupe, všetko je k dispozícii. Naše voľnočasové a športové podniky, od fitness štúdií, cez osobných trénerov, turistických sprievodcov až po tanečné školy, všetci sú pripravení začať, čakajú len na povolenie,“ uviedol predstaviteľ Rakúskej hospodárskej komory Christian Hörl.

Prevádzkovatelia športových zariadení poukazujú aj na dôležitý zdravotný aspekt pohybu, informuje agentúra APA.

Viac k témam: fitnes centrum, koronakríza, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúska vláda rokuje o znovuotvorení športovísk, prevádzkovatelia fitnescentier by chceli otvoriť tiež © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2021

Odporúčané články