Quintana je novým lídrom Vuelty, ôsmu etapu vyhral Lagutin

Vuelta má po ôsmej etape nového lídra, do červeného dresu sa obliekol Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar.LA CAMPERONA 27. augusta (WebNoviny.sk) – Ruský cyklista Sergej Lagutin triumfoval v sobotňajšej 8. etape na pretekoch Grand Tour Vuelta a Espaňa.

Skúsený 35-ročný jazdec tímu Kaťuša sa tešil na vrchole jediného stúpania dňa prvej kategórie Alto de la Camperona, ktoré meralo 8,5 km a malo priemerný sklon 7,4 %. V určitých pasážach sa cesta dvíhala aj nad hranicu 20 %. Lagutin na 182 km dlhej trase medzi Villalpandom a La Camperonou zdolal v závere Francúzov Axela Domonta z družstva Ag2r La Mondiale a Perriga Quemeneura zo zoskupenia Direct Énergie. Tí zaostali o 10, resp. 17 sekúnd.

Odporúčame:

Peter Sagan sa vráti na cestu na klasike v Bretónsku

Vuelta má po sobote nového lídra, do červeného dresu sa obliekol Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movisar, ktorý zaútočil v skupine favoritov a urobil si náskok na svojich najväčších súperov Christophera Frooma (Sky) a Alberta Contadora (Tinkoff). Quintana vyzliekol z červeného trička svojho krajana Darwina Atapumu (BMC Racing) a pred tímovým kolegom Alejandrom Valverdem má náskok 19 sekúnd. Priebežne tretí s odstupom 27 sekúnd je Froome, Contador zaostáva na 7. pozícii o 1:39 min.

Takmer celú sobotňajšiu etapu bol na trati pokoj a o víťazstvo si to rozdali jazdci z 11-členného úniku. Tí si utvorili pred pelotónom náskok viac ako desať minút. Skutočné preteky sa začali na záverečnom kopci. Z úniku ako prvý zaútočil Zico Waeytens (Giant-Alpecin), o chvíľu už bol na čele Jhonatan Restrepo (Kaťuša) a mal slušný náskok. Menej ako 2 km ho vpredu vystriedali tímový kolega Lagutin, ďalej Domont, Quemeneur a Pieter Serry (Etixx-QuickStep).

V závere prudko nastúpil Lagutin a oslavoval najväčší triumf v kariére. Pelotón viedol hore kopcom tím Movistar, ktorý pracoval pre svojho lídra Quintanu. Kolumbijčan neskôr zaútočil a odpútal sa od víťaza nedávnej Tour de France Frooma a ďalšieho z favoritov Contadora. Jazdec Movistaru svoje úsilie zúročil a získal niekoľko sekúnd na svojich konkurentov.

Výsledky – Vuelta a Espaňa 2016 – sobota:

8. etapa (Villalpando – La Camperona, 182 km): 1. Sergej Lagutin (Rus.) Kaťuša 4:09:30 h, 2. Axel Domont (Fr.) Ag2r La Mondiale +10 s, 3. Perrig Quemeneur (Direct Énergie) +17, 4. Mattia Cattaneo (Tal.) Lampre-Merida +24, 5. Pieter Serry (Etixx-QuickStep) +40, 6. Jacques Janse van Rensburg (JAR) Dimension Data +55,… 12. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +4:41 min

Poradie po 8. etape: 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 29:55:54 h, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +19 s, 3. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +27, 4. Esteban Chaves (Kol.) Orica-BikeExchange +57, 5. Leopold König (ČR) Sky +1:16 min, 6. Darwin Atapuma (Kol.) BMC Racing +1:36

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2016

Odporúčané články