Putin poslal Trumpovi novoročný pozdrav, chce sa s ním opäť stretnúť a pokračovať v rozhovoroch

394792_trump putin 676x489.jpg

MOSKVA 30. decembra (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin poslal novoročný pozdrav americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, v ktorom okrem iného uvádza, že Rusko je pripravené sa kedykoľvek opäť stretnúť na najvyššej úrovni a pokračovať v dialógu o všetkých otázkach, ktoré brzdia rozvoj vzájomných vzťahov.

Rusko-americké vzťahy sú tým najdôležitejším faktorom na zaistenie strategickej stability a medzinárodnej bezpečnosti,“ citovala v nedeľu z novoročného pozdravu Putina Trumpovi tlačová služba Kremľa. Putin pravidelne píše novoročné pozdravy viacerým svetovým politikom, nielen prezidentovi USA.

Trump s Putinom sa mali naposledy stretnúť na bilaterálnom rokovaní 1. decembra na summite skupiny G20 v Buenos Aires, Trump však schôdzku nakoniec zrušil v reakcii na útok ruskej armády na ukrajinské lode v Kerčskom prielive, ktorý sa odohral 25. novembra.

Viac k témam: Donald Trump, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin poslal Trumpovi novoročný pozdrav, chce sa s ním opäť stretnúť a pokračovať v rozhovoroch © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2018

Odporúčané články