Putin dúfa, že vzťahy s USA sa opäť dostanú na správnu koľaj

Vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom sa dostali v roku 2014 na najhoršiu úroveň od ukončenia studenej vojny, keď Rusko anektovalo ukrajinský Krymský polostrov a začalo podporovať proruských separatistov na východe Ukrajiny. Moskva 4. júla (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vo svojom posolstve k 4. júlu adresovanom americkému prezidentovi Barackovi Obamovi uviedol, že dúfa v zlepšenie vzťahov medzi oboma krajinami.

V dnes zverejnenom odkaze Kremľa pri príležitosti amerického štátneho sviatku Dňa nezávislosti pripomenul Putin históriu rusko-amerických vzťahov a napísal, že kedysi dokázali obe krajiny „vyriešiť tie najťažšie medzinárodné problémy v prospech oboch národov a celého ľudstva“, píše agentúra AP.
Putin vyjadril nádej, že táto skúsenosť pomôže obom krajinám vrátiť sa k spolupráci.

Vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom sa dostali v roku 2014 na najhoršiu úroveň od ukončenia studenej vojny, keď Rusko anektovalo ukrajinský Krymský polostrov a začalo podporovať proruských separatistov na východe Ukrajiny. Kremeľ sa však v poslednom čase pokúša o zmierenie so Spojenými štátmi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016

Odporúčané články