Prvý Košičan narodený v roku 2019 sa volá Nico, dieťaťu a matke blahoželal aj primátor Polaček

397973_vz5_2136 676x559.jpg

KOŠICE 1. januára (WebNoviny.sk) – Prvý novoročný Košičan sa narodil hodinu a dve minúty po polnoci v nemocnici v Košiciach Šaci. Rodičia dali chlapčekovi meno Nico a v utorok popoludní bol mamičke a bábätku blahoželať košický primátor Jaroslav Polaček.

Plyšová hračka a peniaze

Primátor mu priniesol plyšovú hračku a mamička Michaela Váczi dostala finančnú hotovosť. Malému Košičanovi a rodičom zaželal pevné zdravie. „Zablahoželal som mamičke a vyslovil želanie, aby sa v Košiciach deti nielen rodili, ale tu aj ostali a rozvíjali naše mesto,“ povedal Polaček.

„Nepočítali sme s tým, že sa narodí v prvý januárový deň, termín pôrodu som mala stanovený na neskôr,“ prezradila mamička Michaela a dodala, že to pre ňu bol najkrajší Nový rok. Prezradila tiež, že žijú s manželom v košickej mestskej časti Staré Mesto a na Nica čaká doma jeho sestrička.

„Pôrod bol spontánny a bez komplikácií. Mamička je druhorodička a na svet priviedla zdravého chlapčeka s hmotnosťou 3 830 gramov a dĺžkou 53 centimetrov,“ uviedla lekárka Kristína Žiarová, ktorá pôrod viedla. Dodala, že v utorok dopoludnia mali ešte dva pôrody a ďalšie dve rodičky sú na pôrodnej sále.

Druhá bola Kristina a tretí Lucas

Ako informovala hovorkyňa košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Ivana Stašková, prvé dieťa sa u nich narodilo na Gynekologicko-pôrodníckej klinike na Tr. SNP 1 o 2:00.

Dievčatko prišlo na svet spontánne, volá sa Kristína, váži 3 300 gramov a meria 49 centimetrov. Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení na Rastislavovej 43 sa prvé dieťatko narodilo taktiež spontánne o 9:23. Chlapček dostal meno Lucas, váži 3 780 g a meria 49 cm.

Ako ďalej informovala Stašková, silvestrovská zábava mala aj nepríjemné dozvuky. „Po užití alkoholu počas noci naši lekári ošetrili spolu 21 osôb. Čo sa týka pyrotechniky, naši odborníci ošetrili šesť osôb, z nich štyria ostali hospitalizovaní. U troch osôb bola nutná aj operácia,“ informovala Stašková.

Viac k témam: Jaroslav Polaček, novorodenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvý Košičan narodený v roku 2019 sa volá Nico, dieťaťu a matke blahoželal aj primátor Polaček © SITA Všetky práva vyhradené.

1. januára 2019

Odporúčané články