Prvá električka s cestujúcimi pôjde do Petržalky už onedlho

V uplynulých dňoch spravili na trati posledné úpravy – opravovali zvlnenie trate a Dopravný podnik Bratislava vykonal aj novú technicko-bezpečnostnú skúšku.BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Prevádzku električkovej trate v úseku Janíkov dvor – Šafárikovo nám. v Bratislave, I. časť Bosákova ulica – Šafárikovo námestie, spustia už v piatok 8. júla. Kolaudačné rozhodnutie Bratislavského samosprávneho kraja by malo nadobudnúť právoplatnosť vo štvrtok 7. júla. Oficiálne spustenie električky o 20:00 bude sprevádzať kultúrny program.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Katarína Kohútiková, v uplynulých dňoch spravili na trati posledné úpravy – opravovali zvlnenie trate a Dopravný podnik Bratislava vykonal aj novú technicko-bezpečnostnú skúšku. Zhotoviteľ upravil geometrickú polohu koľají, ktoré boli zvlnené následkom horúčav a nepoužívania trate. Koľaj vrátili do projektovanej polohy, následne sa koľaj podbila, zhotoviteľ navyše doplnil aj kotvenie koľajového roštu, aby sa predišlo opakovanému vybočeniu koľaje.

Odporúčame:

Rokovania ministrov Únie obmedzia dopravu v Bratislave

Prvá električka s cestujúcimi prejde cez Starý most v piatok krátko po 17:00. Cestujúci, ktorí si budú chcieť vyskúšať jazdu cez Starý most, budú môcť nastúpiť na zastávke Sad Janka Kráľa pri Mýtnom domčeku v smere do centra mesta. Na oficiálnom sprevádzkovaní električkovej trate sa zúčastní aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini, podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely a generálny riaditeľ spoločnosti EUROVIA SK Robert Šinály.

„Som nesmierne rád, že už tento týždeň môžeme spustiť električkovú dopravu na Starom moste. Kolaudačné rozhodnutie by malo nadobudnúť právoplatnosť vo štvrtok a dobre dopadla aj technicko-bezpečnostná skúška trate, ktorú som nariadil pre opravu koľajníc,“ vysvetlil Nesrovnal.

Hlavné mesto SR Bratislava ukončilo stavebné práce na výstavbe projektu Nosný systém MHD do Petržalky, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie v Bratislave, I. časť Bosákova ulica – Šafárikovo námestie, 15. decembra 2015. Vzápätí požiadalo o začatie kolaudačných konaní v prípade viac ako 100 objektov. Kolaudačné rozhodnutia postupne nadobúdali právoplatnosť. Posledné kolaudačné rozhodnutie sa týkalo električkovej trate. Projekt prvej časti Nosného systému MHD je tak definitívne ukončený.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články