Prokuratúra uzavrela prípad o údajnom násilí Andreja Danka voči expriateľke

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Prokuratúra uzavrela prípad údajného násilného správania sa predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka k svojej expriateľke. V decembri minulého roka podal podnet na generálnu prokuratúru Ivan Katrinec.

Hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Michal Šúrek v utorok informoval agentúru SITA, že okresný prokurátor vec v marci odmietol. Katrinec jeho rozhodnutie napadol sťažnosťou, ktorú ale krajský prokurátor zamietol ako nedôvodnú.

Odporúčame:
Danko vyzval opozíciu na demokratickú súťaž a aby ho prestali urážať

Katrinec v decembri tvrdil, že Danko bol na verejnosti násilný k svojej expriateľke Alexandre. K incidentu vraj prišlo 8. mája 2015 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Katrinec tvrdil, že exitujú svedkovia aj videozáznam urobený telefónom. Neskôr sa na internete objavilo krátke video, na ktorom bolo vidieť muža a plačúcu ženu, a malo ísť o časť z inkriminovaného videa.

Na zverejnenom videu násilie vidieť nebolo. V decembri Katrinec tiež tvrdil, že nemá ísť o jediný útok šéfa národniarov na ženu a o ostatných prípadoch zhromažďuje materiály. Alexandra pre Plus sedem dní odmietla, že by bol k nej Danko násilný.

Viac k témam: Andrej Danko, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra uzavrela prípad o údajnom násilí Andreja Danka voči expriateľke © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2017

Odporúčané články