Projekt o zdravej výžive prichádza opäť do škôl, tentokrát prináša aj hravú novinku

401572_gettyimages 178107235 676x451.jpg

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Tretí ročník projektu o zdravej výžive Viem, čo zjem príde do škôl aj po prázdninovej prestávke. V prvom polroku sa uskutočnili prednášky až pre 8 300 žiakov z 82 základných škôl.

Hlavné slovo mala pestrá strava a jej dôležitosť v jedálnych lístkoch detí. Projekt má v repertoári aj ďalšie témy o zdravom stravovaní. Tie prichádzajú do škôl v tejto chvíli s celkom novým obsahom a novou interaktívnou lekciou o pitnom režime. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Hambálková z Neuropea, školy sa budú môcť predviesť aj v pohybovej aktivite a súťaži.

Vyučovanie hravou formou

Úplnou novinkou projektu je interaktívna digitalizovaná lekcia, v ktorej žiaci získajú vedomosti o význame vody v ľudskom tele, prečo je také dôležité dodržiavať pitný režim, a tiež akými spôsobmi nám môže telo signalizovať nedostatok tekutín.

V závere lekcie je pripravená hra, v ktorej si žiaci preveria svoje vedomosti o tom, ktoré druhy nápojov sú pre naše zdravie najvhodnejšie.

„Uvedomujeme si, že dnes už pri výučbe nestačí len pasívne prijímanie informácií zo strany detí, preto sme sa rozhodli projekt zatraktívniť pridaním interaktívnej lekcie. Keďže výučba o zdravej strave a správnom pitnom režime by nemala byť pre deti zaťažujúca, je len správne, aby sa o týchto témach učili hravou formou,“ vysvetlila manažérka pre korporátne záležitosti Nestlé Slovensko Ľubica Novotná.

Školy si môžu zasúťažiť

Pitný režim je jednou z lekcií, ktorou školy vo svojej réžii nadväzujú na úvodnú prednášku, ktorú absolvovali s lektormi z regionálnych pracovísk Úradu verejného zdravotníctva SR.

Na výber majú aj témy známe z predošlých ročníkov, ako je Hygiena potravín, Ovocie a zelenina a Riziká zlého stravovania, tentokrát sú však k dispozícii s novým obsahom a materiálmi.

V nasledujúcich mesiacoch sa budú môcť zapojené školy zúčastniť aj na dobrovoľných aktivitách – súťaži a pohybovej aktivite. Za tie môžu získať body a okrem vecných cien tak hrať aj o hlavnú cenu, ktorou je príspevok 500 eur na cvičebné pomôcky.

Deti majú lepší prehľad

Projekt Viem, čo zjem je súčasťou globálneho programu Nestlé pre zdravie detí, ktorý sa od roku 2009 postupne rozšíril do 84 krajín sveta a doposiaľ sa na ňom zúčastnilo približne osem miliónov detí.

Na slovenských školách funguje už tretí rok. Deťom prináša informácie, vďaka ktorým sa lepšie orientujú v tom, čo je pre ich zdravie prospešné a čo im, naopak, môže uškodiť.

Viac k témam: Viem čo jem, zdravá strava
Zdroj: Webnoviny.sk – Projekt o zdravej výžive prichádza opäť do škôl, tentokrát prináša aj hravú novinku © SITA Všetky práva vyhradené.

2. februára 2019

Odporúčané články