Profesionálneho rodiča obžalovaného zo zabitia 19-mesačnej Simonky súd oslobodil

352541_sud 2 640x420.jpg

PREŠOV 27. septembra (Webnoviny.sk) – Oslobodzujúcim rozsudkom sa dnes na Okresnom súde v Prešove skončilo hlavné pojednávanie v prípade zabitia zvereného dieťaťa, z ktorého bol obvinený profesionálny rodič Ivan G. z Veľkého Šariša (okres Prešov).

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, súd po dnešnom čítaní posledných listinných dôkazov a svedeckej výpovede vyniesol verdikt.

Odporúčame:
Aktualizované: Policajti prehľadávali miestny úrad v Bratislave III, anonym nahlásil bombu aj na súdoch

„Okresný súd obžalovaného oslobodil, keďže podľa názoru súdu nebolo preukázané, že skutok, právne klasifikovaný ako zločin zabitia, obžalovaný spáchal,“ uviedla Petrufová.

Dodala, že voči rozsudku sa ihneď odvolal prokurátor a teda nie je právoplatný. „Po písomnom vyhotovení a doručení rozhodnutia a dôvodov odvolania bude vec odovzdaná krajskému súdu,“ dodala.

Odporúčame:
Vražda v Novej Bani: Žiarlivý Igor dobodal svoju ženu v policajnom aute

Prokuratúra vinila Ivana G. zo zabitia 19-mesačnej Simonky z detského domova v Košiciach, o ktorú sa staral ako profesionálny rodič vo svojom rodinnom dome vo Veľkom Šariši.

Dieťa s vrodenou srdcovou chybou zomrelo v marci 2015, hlavné pojednávanie s obžalovaným sa začalo začiatkom októbra toho istého roka. Obžalovanému hrozilo v prípade dokázania viny až 12-ročné väzenie. Na súde tvrdil, že je nevinný.

Viac k témam: Košice, krajský súd Prešov, krimi, profesionálny rodič, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk – Profesionálneho rodiča obžalovaného zo zabitia 19-mesačnej Simonky súd oslobodil © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2017

Odporúčané články