Prioritou Bratislavského kraja je spustenie Duálnej akadémie

Bratislavský kraj chce v budúcom roku pokračovať aj v cykle prednášok pre študentov, v projekte Škola ide na Slovan a pripravujú aj každoročný Deň župných škôl.
BRATISLAVA 23. decembra (WebNoviny.sk) – Spustenie Duálnej akadémie je pre Bratislavský samosprávny kraj (BSK) hlavnou prioritou v roku 2016 v oblasti školstva. Spustiť ju chcú v spolupráci s automobilkou Volkswagen. „Plánujeme pokračovať v už overených projektoch, či už v cykle prednášok pre študentov, ktoré organizujeme v spolupráci so SAV a STU, alebo v projekte Škola ide na Slovan a sme v intenzívnom procese príprav na každoročnú akciu Deň župných škôl v Avione, kde sa predstavujú župné stredné školy deviatakom a ich rodičom,“ hovorí o plánoch na začiatok roka 2016 riaditeľ odboru školstva, mládeže a športu Bratislavského samosprávneho kraja Roman Csabay. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa BSK Veronika Beňadiková.

Bratislavský kraj je v tomto školskom roku zriaďovateľom 57 stredných škôl, ktoré navštevuje celkovo 18 151 žiakov. Medzi školské zariadenia tento rok pribudli aj tri Centrá odborného vzdelávania – jedno pre oblasť stavebníctva, ďalšie pre oblasť polygrafie a médií a od decembra pribudlo v Devínskej Novej Vsi na SOŠ automobilovej odborné centrum pre oblasť automobilového priemyslu. V roku 2016 Bratislavský kraj plánuje pokračovať v kultúrno-vzdelávacom projekte Rómeo a Júlia, ďalší študenti tak budú môcť v koncertnej sále Slovenského rozhlasu spoznať príbeh zamilovanej dvojice v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

Bratislavský kraj okrem vzdelávania plánuje aj ďalej rozširovať možnosti pre športovanie žiakov. Zapojiť sa môžu napríklad do futbalových, basketbalových či bowlingových turnajov. Kraj zriadil aj samostatné centrá na podporu možností športovania – vodácke centrum, lyžiarske centrum, florbalové centrá, centrum hokejových športov, centrum extrémnych športov a centrum zimných športov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. decembra 2015

Odporúčané články