Prince mal v dome iné lieky, než sa polícia domnievala

Chemické testy ukázali, že niektoré z tabliet, ktoré mali podľa označenia obsahovať hydrokodón a paracetamol, mali v sebe v skutočnosti omnoho silnejší opioid fentanyl.
BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Niektoré z tabliet, ktoré našli vyšetrovatelia v sídle zosnulého amerického speváka Princea, obsahovali silný syntetický opioid fentanyl, pričom však boli označené ako iné, slabšie lieky. Prince zomrel 21. apríla vo veku 57 rokov, pričom podľa výsledkov pitvy bolo príčinou práve neúmyselné predávkovanie sa fentanylom.

Ako pre agentúru Associated Press uviedol nemenovaný vyšetrovateľ, v jednej fľaštičke našli približne dvadsať tabliet, ktoré mali podľa označenia obsahovať hydrokodón a paracetamol, keď však spravili ich chemický rozbor, zistili, že minimálne jedna z nich obsahuje namiesto toho fentanyl. V iných tabletách zas objavili oxykodón, kodeín, lidokain či U-4770, čo je syntetická látka osemkrát silnejšia než morfium. Pri pitve však nezisťovali jej prítomnosť v tele, keďže ide o relatívne novú látku.

Okrem toho našli fľaštičku s desiatimi tabletami oxykodónu, ktoré boli predpísané na inú osobu. Mnohé z týchto liekov mal Prince pri sebe 15. apríla, keď jeho lietadlo smerujúce z Atlanty do Minnesoty muselo núdzovo pristáť v Illinois, kde ho nakrátko hospitalizovali pre podozrenie z predávkovania. Testy krátko pred hudobníkovou smrťou neobjavili prítomnosť fentanylu, z čoho vyplýva, že túto látku neužíval dlhodobo, ale pravdepodobne užil niekedy počas posledných 24 hodín svojho života smrteľnú dávku.

Vyšetrovatelia momentálne zisťujú, ako sa Prince k týmto liekom dostal, keďže počas dvanástich mesiacov pred smrťou mu v Minnesote nepredpísali žiadne lieky zo zoznamu kontrolovaných látok, medzi ktoré patria aj fentanyl či oxykodón.

Prince , celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v Minneapolise v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r’n’b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek.

Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2016

Odporúčané články