Princ Charles mal prijať od katarského politika tašky s peniazmi, mali ísť na charitu

488019_rwanda_commonwealth_summit_prince_charles_05698 a3996ea2cd624f778df2e4ee7f1fd566 676x451.jpg

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Britský princ Charles údajne prijal tašky s peniazmi ako dar na charitu od katarského politika. Noviny Sunday Times informovali, že princ dostal dovedna tri milióny eur od niekdajšieho premiéra Kataru šajcha Hamada bin Džássima as-Sáního.

Odovzdanie peňazí sa podľa nich odohralo na súkromných stretnutiach v rokoch 2011 – 2015, v jednom prípade v kufríku a v ďalších v nákupných taškách.

Noviny uviedli, že peniaze skončili na účtoch Prince of Wales’s Charitable Fund, pričom nenaznačili, že by sa udialo niečo nelegálne.

Previnenie popierajú

Kancelária princa Charlesa popiera akékoľvek previnenie. Clarence House vo vyhlásení uviedol, že dary „boli okamžite odovzdané jednej z princových charitatívnych organizácií, ktorá vykonala príslušné riadenie a uistila nás, že boli dodržané všetky správne procesy“.

Spomenutý charitatívny fond pre Sunday Times uviedol, že overil, „že darca bol legitímnou a overenou protistranou… a naši audítori dar podpísali po konkrétnom vyšetrovaní počas auditu. Nedošlo k žiadnemu zlyhaniu riadenia“.

Katar nereagoval

Úrad pre komunikáciu katarskej vlády bezprostredne nereagoval na žiadosti o komentár.

Londýnska polícia v súčasnosti vyšetruje separátne obvinenie, že ľudia spojení s ďalšou princovou charitou, Prince’s Foundation, ponúkli pomoc saudskému miliardárovi získať vyznamenania a občianstvo výmenou za dary. Clarence House povedal, že Charles o žiadnej takejto ponuke nevedel.

Viac k témam: Charita, Peniaze
Zdroj: Webnoviny.sk – Princ Charles mal prijať od katarského politika tašky s peniazmi, mali ísť na charitu © SITA Všetky práva vyhradené.

26. júna 2022

Odporúčané články