Primátorka Prievidze Katarína Macháčková bude opäť kandidovať v komunálnych voľbách

364016_zalozenie strany spolu 676x451.jpg

BRATISLAVA 21. júla (WebNoviny.sk) – Nezaradená poslankyňa Národnej rady SR a primátorka Prievidze Katarína Macháčková sa bude po tretíkrát uchádzať o post primátorky mesta v novembrových komunálnych voľbách. Poslankyňa bude kandidovať za mimoparlamentnú stranu Spolu – občianska demokracia, ktorú spoluzakladala.

Uviedla to v rozhovore pre agentúru SITA s tým, že Hornonitriansky región a mesto Prievidza čakajú veľké výzvy spojené s plánovanou transformáciou hospodárstva. Ktoré politické strany kandidatúru Macháčkovej podporia, zatiaľ presne nevie. „Dostala som ponuku podpory od Slovenskej národnej strany (SNS). S ostatnými stranami som zatiaľ o možnej podpore nehovorila,“ uviedla.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová, podpora kandidátov v komunálnych voľbách je vec okresných organizácií strany. „Ale predsedníctvo SNS odporučí nepodporiť pani Macháčkovú,“ reagovala Škopcová.

Podľa Macháčkovej je potrebné vytvárať pracovné príležitosti priamo v meste a užšom regióne, aby mali obyvatelia možnosť sa zamestnať aj keď Hornonitrianske bane utlmia ťažbu a nebudú môcť zamestnávať taký počet ľudí ako je to dnes. „Svoju úlohu vidím v tom, že dokážem vyvolávať tlak, aby sa realizovali potrebné kroky. Dokážem reagovať na to, čo sa práve deje,“ uviedla.

Ako dodala, v rámci rozvoja dopravnej infraštruktúry vníma dva najväčšie problémy, ktoré treba riešiť. „Obchvat Prievidze a cesta R2. V súvislosti s konverziou regiónu sa s vládou zhodujeme, že obchvat je potrebný. Máme informácie, že budúci rok by sa mala začať výstavba napojenia priemyselného parku na cestu od Novák,“ uviedla s tým, že príprava R2 si bude vyžadovať podstatne dlhšie obdobie.

Viac k témam: Katarína Macháčková, primátorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátorka Prievidze Katarína Macháčková bude opäť kandidovať v komunálnych voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

21. júla 2018

Odporúčané články