Pri výbuchu na istanbulskom letisku sa zranili dvaja ľudia

Policajti vyzbrojení automatickými puškami a nepriestrelnými vestami začali po výbuchu vykonávať prísne kontroly pri vstupoch do letiska a v okolí jeho areálu kontrolovali vozidlá. Istanbul 23. decembra (WebNoviny.sk) – Výbuch neznámeho pôvodu na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökčenovej v ázijskej časti Istanbulu zranil v noci nadnes dvoch pracovníkov čistiacej služby. Napísala to agentúra Reuters s odvolaním sa na tureckú leteckú spoločnosť Pegasus Airlines. Explózia podľa oznámenia týchto aerolínií nastala dnes o 02.05 h miestneho času (01.05 h SEČ), keď sa na letisku v plnej prevádzke nachádzali cestujúci, odbavovanie letov však pokračovalo podľa stanoveného plánu.

Policajti vyzbrojení automatickými puškami a nepriestrelnými vestami začali po výbuchu vykonávať prísne kontroly pri vstupoch do letiska a v okolí jeho areálu kontrolovali vozidlá. Turecká štátna tlačová agentúra Anadolu informovala taktiež o nasadení prieskumného vrtuľníka. Jeden z upratovačov utrpel vážne poranenia hlavy, druhému výbuch poranil ruku. Oboch hospitalizovali.

Vedenie Medzinárodného letiska Sabihy Gökčenovej prostredníctvom krátkej správy uistilo, že odbavovanie odletov a príletov pokračuje bez komplikácií s tým, že incident vyšetrujú. O možnej príčine explózie citované zdroje nateraz neinformovali.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. decembra 2015

Odporúčané články