Pri odmene za Gabčíkovo išlo o vopred pripravený tunel avšak neodborne vykopaný, tvrdí Baránik zo SAS

354051_alojz baranik 640x420.jpg

BRATISLAVA 2. októbra (WebNoviny.sk) – Odmenou vo výške 64 miliónov eur pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána za zastupovanie Slovenska na medzinárodnej arbitráži v spore o Vodnú elektráreň Gabčíkovo by sa malo zaoberať mimoriadne zasadnutie výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti.

Suma vycucaná z prsta

Ide o obrovskú kauzu, kde suma bola vycucaná z prsta. Z tohto dôvodu sa chceme pýtať kompetentných. Ešte dnes požiadame predsedníčku výboru pre hospodárske záležitosti (Jana Kiššová z SaS – pozn. red.), aby zvolala mimoriadny výbor, kde by sme sa chceli ministra Žigu pýtať na celú kauzu Gabčíkovo, ale aj na tú špičku ľadovca, ktorou je nárok pre právnikov vo výške 64 miliónov,“ povedal na pondelňajšej tlačovej besede poslanec za SaS Karol Galek. Podľa jeho kolegu Alojza Baránika pri spomínanej odmene išlo o vopred pripravený tunel, avšak neodborne vykopaný.

Odporúčame:
OĽaNO chce odvolať ministra hospodárstva Petra Žigu

Hnutie OĽaNO začalo v piatok zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, na ktorej sa bude snažiť odvolať z funkcie ministra hospodárstva Petra Žigu.

Nemorálna zmluva

Opozičné hnutie sa tak rozhodlo po tom, čo minister do piatku neodvolal predsedu predstavenstva spoločnosti MH Manažment Branislava Bačíka. OĽaNO je stále presvedčené, že zmluva medzi firmou MH Manažment a advokátskou kanceláriou Radomíra Bžána o zastupovaní na medzinárodnej arbitráži vo Viedni v spore o Vodnú elektráreň Gabčíkovo je nemorálna.

Podľa ministerstva hospodárstva Petra Žigu zo strany OĽaNO ide čisto o predvolebnú kampaň. „Spájanie ministra hospodárstva s touto zmluvou je očividný nezmysel, ktorý neobstojí fakticky ani logicky. Ak ho s niečím možno spájať, tak je to úspešné prebratie Vodnej elektrárne Gabčíkovo do rúk štátu a náprava nevýhodnej privatizácie z obdobia Mikuláša Dzurindu. Stalo sa tak ešte počas pôsobenia ministra v rezorte životného prostredia,“ reagoval pre agentúru SITA hovorca ministra hospodárstva Maroš Stano.

Viac k témam: Branislav Bačík, MH manažment, Radomír Bžán, SaS
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri odmene za Gabčíkovo išlo o vopred pripravený tunel avšak neodborne vykopaný, tvrdí Baránik zo SAS © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články