Pri nemocnici v Kvéte vybuchla bomba, zahynuli desiatky ľudí

Výbuch nastal krátko po tom, ako do nemocnice previezli telo prominentného právnika Bilála Kásího, ktorého ráno zastrelili neznámi ozbrojenci.
KVÉTA 8. augusta (WebNoviny.sk) – Najmenej 30 ľudí zahynulo a viacero ďalších osôb utrpelo zranenia pri výbuchu nálože, ku ktorému došlo v pondelok pred vstupom do areálu štátnej nemocnice v meste Kvéta na juhozápade Pakistanu. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa predstaviteľa miestnej polície výbuch nastal krátko po tom, ako do nemocnice previezli telo prominentného právnika Bilála Kásího, ktorého ráno zastrelili neznámi ozbrojenci.

V čase výbuchu sa v nemocnici nachádzalo viacero právnikov, ktorí sa prišli rozlúčiť so svojím kolegom. Na mieste výbuchu bolo aj niekoľko zástupcov médií a televíznych štábov. Medzi mŕtvymi a zranenými sú podľa pakistanského spravodajského servera DawnNews aj dvaja novinári.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil. Jasné nie je ani to, kto stojí za vraždou Kásího, ktorého zastrelili ráno, keď bol na ceste na súdne pojednávanie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016

Odporúčané články