Prezident Trump označil najhoršiu masakru v histórii USA za „čisté zlo“

352818_donald trump 2 640x420.jpg

WASHINGTON 2. októbra (WebNoviny.sk) — Americký prezident Donald Trump vyjadril v pondelok sústrasť pozostalým po obetiach streľby v Las Vegas.

Moja najvrúcnejšia sústrasť a súcit obetiam a rodinám tejto strašnej streľby v Las Vegas. Boh vás žehnaj!“ napísal šéf Bieleho domu na Twitteri.

Čin čistého zla

Oznámil tiež, že do mesta pricestuje v stredu a stretne sa tam so svedkami tragédie a rodinami obetí. Streľbu pritom označil za „čin čistého zla“ a vyzval Američanov k jednote a mieru. „Našu jednotu zlo nemôže rozdrviť,“ vyhlásil.

Odporúčame:
K útoku „osamelého vlka“ v Las Vegas sa prihlásil Islamský štát

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabeeová Sandersová uviedla, že „situáciu podrobne sledujú“ a ponúkla plnú podporu úradom štátu Nevada, ako aj miestnym úradom.

Najhorší masaker

Streľba na koncerte country hudby v Las Vegas si v nedeľu večer miestneho času vyžiadala najmenej 50 obetí a viac než 400 zranených. Išlo pritom o najhoršiu takúto masakru v modernej histórii Spojených štátov.

Odporúčame:
Foto: V Las Vegas útočil „osamelý vlk“, zastrelil desiatky ľudí (aktualizované)

Strelec, 64-ročný Stephen Craig Paddock, spáchal podľa polície samovraždu. Motív jeho činu zatiaľ známy nie je. Ministerstvo vnútra v tejto súvislosti uviedlo, že nemá informácie o žiadnych ďalších „konkrétnych hrozbách“ na iných verejných miestach v krajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Las Vegas útočil „osamelý vlk“, zastrelil vyše 20 ľudí a ďalšie desiatky zranil

Viac k témam: Donald Trump, Las Vegas, teroristický útok v Las Vegas, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump označil najhoršiu masakru v histórii USA za „čisté zlo“ © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články