Prezident Kiska už vôbec nepochybuje, že v prípade úniku informácií ide o zneužitie štátnej moci

353595_andrej kiska 5 640x420.jpg

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Žiaľ, ak som mal doteraz podozrenie, že v prípade úniku informácií ide o zneužitie štátnej moci, po nedeli už o tom vôbec nepochybujem.

Prezident Andrej Kiska tak reagoval na ďalší vývoj v kauze úniku citlivých informácií o daňových problémoch firmy KTAG, ktorú má so svojím bratom. Jeho stanovisko agentúre SITA poskytol hovorca Roman Krpelan.

Kiska pichá do osieho hniezda

Prezident Andrej Kiska v nedeľňajšej relácii O 5 minút 12 na RTVS povedal, že ho mrzí, ak niektorých ľudí sklamal. Takisto priznal, že dnes už by riadil svoju kampaň inak. Vtedy však bol presvedčený, že právnik aj účtovníci vo firme KTAG konali správne.

Odporúčame:
Prezidenta Kisku mrzí, ak niekoho sklamal. Podobnosť jeho kauzy s Bašternákovou odmieta

Pripomenul, že keď daňový úrad prišiel na chyby v účtovníctve, jeho firma sumu doplatila. Vyhlásil, že ako prezident, ktorý sa zastáva občanov, poukazuje na zneužívanie štátnej moci, pichá do osieho hniezda. Kto konkrétne ale za únikom dokumentov stojí, povedať nevie.

Táto „organizovaná špinavá hra“, ktorá sa voči nemu teraz deje, v ňom posilňuje vieru a chuť bojovať za Slovensko ešte viac.

Fico vraj vedel o kauze skôr ako verejnosť

V ďalšej časti relácie programová riaditeľka Alianice Fair-Play Zuzana Wienk informovala, že premiér Robert Fico vedel o daňových nezrovnalostiach minimálne mesiac skôr ako prenikli od anonyma na verejnosť.

Odporúčame:
Kiska podľa analytikov daňovú kauzu nezvláda dobre, Fico o nej mal vedieť už vopred

„V tejto súvislosti musím povedať, že pred mesiacom a pol som sa zúčastnila na rokovaní pracovnej skupiny na Úrade vlády, ktorá sa týkala ochrany oznamovateľov korupcie. Pán premiér na tejto skupine vyjadril nesúhlas s tým, aby šéfa úradu menoval prezident. Uviedol dôvody, že nepovažuje prezidenta za dôveryhodnú osobu, pretože spolu s jeho bratom sú daňovými podvodníkmi a pán prezident sa pokúšal vybaviť nejakú protekciu o prokurátora. Viac si nepamätám, ale tieto informácie si pamätám presne. Vtedy som ich považovala za názory pána premiéra, pretože sme ako verejnosť nepoznali žiadne iné podrobnosti, ale v momente, keď táto kauza prepukla, som si veľmi jasne uvedomila, že pán premiér hovoril o tom prípade, a že už začiatkom augusta disponoval informáciami o tomto prípade,“ vyhlásila Wienk s tým, že vystúpila z pracovnej skupiny k tomuto zákonu.

Reakcia premiéra na vyjadrenia Zuzany Wienk

Ako šéfka Aliancie Fair-play dodala, aj premiér by mal odpovedať na otázky, odkiaľ tieto informácie mal, prečo ich zverejnil na takomto rokovaní a či to bol jediný priestor, na ktorom ich zverejnil.

Odporúčame:
Fico o daňových problémoch prezidenta vedel priamo od Kisku, je ochotný ísť na detektor lži

Premiér na to zvolal vyhlásenie. Povedal, že o daňových problémoch sa dozvedel priamo od Kisku, a to pred rokom na hoteli Bôrik aj za prítomnosti ďalších svedkov.

„Povedal mi, že sa obrátil na prítomného predstaviteľa orgánov činných v trestnom konaní, aby mu pomohol vybaviť vec vratiek v jeho a bratovej firme,“ vyhlásil v nedeľu premiér. Takisto vyjadril pochybnosti o tom, koľko v skutočnosti Kiskova prezidentská kampaň stála a či neporušil zákon.

Viac k témam: Andrej Kiska, daňová kauza prezidenta Kisku, Kiska Travel Agency (KTAG), Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Kiska už vôbec nepochybuje, že v prípade úniku informácií ide o zneužitie štátnej moci © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články