Prevádzku letiska v Hannoveri zastavil nadrogovaný Poliak, podľa testov užil kokaín

359221_policia_nemecko 676x451.jpg

BERLÍN 30. decembra (WebNoviny.sk) – Mužom, ktorý v sobotu večer spôsobil zastavenie akejkoľvek prepravy na medzinárodnom letisku v nemeckom Hannoveri po tom, ako vošiel na letiskovú plochu so svojím BMW, bol 21-ročný občan Poľska.

V nedeľu o tom informovala nemecká polícia. Podľa neskorších testov bol nadrogovaný, zistili mu pozitívny nález na kokaín. Nemal pri sebe ani občiansky preukaz. Dôvod jeho konania nie je známy, polícia však už vylúčila teroristický motív.

Hannoverské letisko po tomto narušení letiskovej plochy v sobotu večer zastavilo všetky prílety aj odlety na štyri a pol hodiny. Polícii sa auto s Poliakom podarilo zastaviť a muža premôcť až po naháňačke, pričom vozidlo zastavilo až tesne pod lietadlom Airbus A320 gréckej leteckej spoločnosti Aegean so 172 pasažiermi na palube. Auto následne prehľadali experti na zneškodňovanie výbušnín, nič nebezpečné v ňom však nenašli.

Viac k témam: drogy, Hannover, letisko, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prevádzku letiska v Hannoveri zastavil nadrogovaný Poliak, podľa testov užil kokaín © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2018

Odporúčané články