Premiér Fico sa stretol s britským ministrom Johnsonom, rokovali o Slovákoch žijúcich v Británii

353471_slovakia_britain_52107 c296e45b2d0c4b4684da4eacf7b4a68b 640x420.jpg

BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Občania SR žijúci v Británii nebudú žiadnym spôsobom v budúcnosti poškodení. Premiéra Roberta Fica o tom ubezpečil minister zahraničných vecí Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Boris Johnson. S predsedom vlády SR sa stretol počas utorkovej návštevy v Bratislave.

Dôležitý obchodný partner

„Budeme strážiť záujmy našich ľudí, ktorí študujú a pracujú vo Veľkej Británii,“ povedal slovenský premiér počas návštevy Johnsona, agentúru SITA o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Bol to veľmi živý rozhovor, Boris Johnson prišiel pozitívne naladený a ubezpečil nás, že občania SR žijúci v Británii nebudú žiadnym spôsobom v budúcnosti poškodení, čo je pre nás tá najpodstatnejšia správa,“ cituje tlačová správa Roberta Fica.

Odporúčame:
Štátny tajomník Korčok rokoval s ministrom Johnsonom, daroval mu miniatúru Čumila

Premiér ocenil, že podľa ministra Johnsona britská strana hodlá zintenzívniť dynamiku rokovaní upravujúcich postavenie Británie po jej odchode z EÚ v kľúčových témach, ako je právne postavenie a financie.

„Veľká Británia je pre nás dôležitý obchodný partner, nehovoriac o obrovskej investícii Jaguar Land Rover, ktorá bude o chvíľu prinášať svoje ovocie,“ spresnil premiér a zdôraznil potrebu nastavenia nových vzťahov medzi EÚ a Britániou, ktoré budú aj v prospech Slovenska.

Británia z Európy neodchádza

Britský minister zahraničných vecí v utorok rokoval so slovenským premiérom aj o rozvoji bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Spojeným kráľovstvom, aktuálnych zahraničnopolitických otázkach a problematike brexitu.

Odporúčame:
Mayová navrhla prechodné obdobie po brexite, chce ponúknuť firmám istotu

Boris Johnson v utorok rokoval aj so štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí Ivanom Korčokom. Témami boli bilaterálne vzťahy medzi Slovenskom a Spojeným kráľovstvom, brexit, ale aj otázky medzinárodnej politiky.

Obaja partneri sa zhodli, že Veľká Británia neodchádza z Európy a potvrdili, že je strategickým investorom na Slovensku. Johnson v utorok v Bratislave skončil svoju dvojdňovú cestu, v pondelok rokoval v Prahe a Bukurešti.

Viac k témam: brexit, Európska únia, Robert Fico, Slovensko, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Fico sa stretol s britským ministrom Johnsonom, rokovali o Slovákoch žijúcich v Británii © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2017

Odporúčané články