Pred Matovičovými prešľapmi sa nedajú zatvárať oči, Bihariová a Valášek skloňujú nevyhnutnú výmenu

449396_01 2 676x488.jpg

5.3.2021 (Webnoviny.sk) – Výmena premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) je už nevyhnutná, pretože jeho zmätočné riadenie krajiny ubližuje Slovensku doma a v zahraničí. Na piatkovom stretnutí sa na tom zhodli predsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová a poslanec parlamentu, ktorý vystúpil z klubu Za ľudí, Tomáš Valášek.

Informoval o tom riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva s tým, že na stretnutí sa rozprávali „o budovaní alternatívy vláde Igora Matoviča“. Valášek podporil výzvu PS na odchod Matoviča z funkcie, ktorú na stránke stacilo.uz podporilo za tri dni od spustenia viac ako 25-tisíc ľudí.

Bihariová podotkla, že sú si s Valáškom hodnotovo blízki. „Obaja považujeme za nevyhnutné, aby slovenská politika čo najviac prispievala k liberálnej, zelenej, proeurópskej a modernej budúcnosti krajiny. Veľmi si vážim každého ministra či poslanca, ktorý má odvahu pomenovať veci pravdivo, a ktorý sa rozhodol uprednostniť vlastnú morálnu integritu pred legitimizovaním obrovského zlyhávania vlády,“ doplnila.

Podľa nej sa nedá zatvárať oči pred tým, že sám premiér svojím spôsobom riadenia krajiny prispieva k rastúcej nedôvere nielen voči jeho osobe, ale aj voči opatreniam, ktorými chaoticky riadil pandemickú krízu.

Viac k témam: konflikt, premiér, rekonštrukcia vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred Matovičovými prešľapmi sa nedajú zatvárať oči, Bihariová a Valášek skloňujú nevyhnutnú výmenu © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2021

Odporúčané články