Pracujúci penzisti si vydýchnu, budú oslobodení od odvodov z dohôd

353414_dochodca dochodok 640x420.jpg

BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Príjmy dôchodcov z dohôd do výšky 200 eur mesačne majú byť od začiatku budúceho roka oslobodené od odvodov. Na utorkovej tlačovej besede to uviedol predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Strana Most-Híd toto opatrenie presadila na rokovaní koaličnej rady.

„Podarilo sa nám to dohodnúť s ministrom financií v rámci sociálneho balíčka,“ povedal Bugár. Penzisti by tak pri práci na dohodu získali rovnakú odvodovú výnimku, akú majú v súčasnosti študenti stredných a vysokých škôl.

Odporúčame:
Rast slovenskej ekonomiky má byť rýchlejší, analýza predpokladá aj zvyšovanie miezd a cien

Ako uviedol šéf strany Most-Híd, vyšší čistý príjem z dohody by tak mohlo mať 50 tisíc starobných dôchodcov, približne 14 tisíc invalidných penzistov a okolo 20 tisíc predčasných starobných dôchodcov. Podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna upozornil na to, že takéto opatrenie pomôže najmä predčasným dôchodcom.

Odporúčame:
Štát podporí investície malých podnikov v najmenej rozvinutých regiónoch

Tí totiž v súčasnosti nemôžu mať žiadny príjem z dohody, inak by im Sociálna poisťovňa pozastavila vyplácanie predčasnej penzie.

Ak by však predčasní dôchodcovia podľa návrhu strany Most-Híd zarobili na dohodu do 200 eur mesačne, neplatili by z tohto príjmu odvody a mohli by tak naďalej poberať predčasný dôchodok.

Viac k témam: Béla Bugár, dohoda, Most-Híd, odvody, Sociálna poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Pracujúci penzisti si vydýchnu, budú oslobodení od odvodov z dohôd © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2017

Odporúčané články