Pozrite si možné zloženie vlády, premiérom má ostať Fico

Lídri štyroch strán Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť vo štvrtok na úrade vlády rokujú o personálnom zostavení vlády.BRATISLAVA 17. marec (WebNoviny.sk) – Predseda Smeru-SD Robert Fico v stredu oznámil, ako si strany rozdelili posty vo vláde. Nepovedal však mená. O personálnom zostavení vlády rokujú lídri Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a strany Sieť vo štvrtok na Úrade vlády SR.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Podľa informácií agentúry SITA vládu by mal viesť naďalej Robert Fico. Ministrom vnútra má zostať Robert Kaliňák. Členmi vlády za Smer-SD majú zostať aj Peter Kažimír ako minister financií, Miroslav Lajčák ako minister zahraničných vecí a minister práce Ján Richter.

Na ministerstve kultúry by mal Mareka Maďariča vystriedať starosta obce Stará Bystrica a dlhoročný poslanec NR SR Ján Podmanický. Smeru pripadne aj rezort hospodárstva a funkcia podpredsedu vlády pre investície. Na tieto dva posty majú byť traja kandidáti Peter Pellegrini, Peter Žiga a Viktor Stromček. Keďže žiadna zo strán nechcela rezort zdravotníctva, ministra nominuje tiež Smer-SD.

SNS pripadne rezort obrany, školstva a pôdohospodárstva. Ministerkou spravodlivosti za Most-Híd sa má stať podpredsedníčka strany Lucia Žitňanská. Strana Bélu Bugára navrhne aj ministra životného prostredia, ktorým má byť László Solymos. Sieti pripadne jediné ministerstvo, a to dopravy. Na jeho čele má stáť Róbert Auxt, ktorý za stranu kandidoval z 18. miesta.

Národnú radu SR má viesť predseda SNS Andrej Danko. Podpredsedami majú byť Marek Maďarič, Béla Bugár a predseda Siete Radoslav Procházka.

Odporúčame:

Fico doručil Kiskovi dohodu o zostavení koalície

Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť podpísali programové priority

Na týchto prioritách sa dohodli Smer, SNS, Most-Híd a Sieť

Smer, SNS, Most-Híd a Sieť si takto rozdelia ministerstvá

Video: Kollár sa rozohnil. Budú tu kradnúť tí istí mafiáni

Vaše priority sú prázdne, obul sa Sulík do vznikajúcej vlády

Ďalší rebel v Sieti, vládu so Smerom nepodporí ani Zimenová

Simon z Mosta-Híd nepodporí vládu so Smerom, SNS a Sieťou

Väčšina ľudí očakáva predčasné voľby. Máte rovnaký názor?

Prieskum: Slováci uprednostňujú koalíciu na čele so Smerom

Ak by boli voľby teraz, Sieť a Kollár by v parlamente neboli

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2016

Odporúčané články