Povstalci v Sýrii chcú pokračovať v boji, Rusom neveria

Povstalecké skupiny neveria, že Rusko ukončí letecké útoky, ktorými podporuje vládu sýrskeho prezidenta Bašára Asada.Damask 13. februára (WebNoviny.sk) – Povstalecké skupiny v Sýrii vyhlásili, že budú pokračovať v boji. Neveria totiž, že Rusko ukončí letecké útoky, ktorými podporuje vládu sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Informovala o tom dnes spravodajská stanica BBC, ktorá urobila s povstalcami rozhovor.

Hovorca Slobodnej sýrskej armády povedal, že „o Rusoch stále pochybujeme“. Skupina Ahrár aš-Šám vyhlásila, že neprestane bojovať, kým vláda nezastaví ostreľovanie, neotvorí hraničné priechody pre civilistov, neprepustí väzňov a neukončí obliehanie.

Légia aš-Šám – súčasť sedemčlennej aliancie, tzv. Dobyvateľskej armády – uviedla, že nezloží zbrane, kým nebude Asad odstránený.

Povstalecké skupiny zároveň vyjadrili nedôveru voči dohode svetových mocností o zastavení nepriateľských akcií v Sýrii v priebehu jedného týždňa. Zopakovali svoju požiadavku, že Asad musí odstúpiť. Ten však nedávno vyhlásil, že má v úmysle získať späť pod kontrolu celú Sýriu.

Koordinátor sýrskej opozície Rijád Hidžáb ešte predtým pre BBC uviedol, že oznámenie o prímerí pred dosiahnutím pokroku v politickom procese „nie je realistické, objektívne a logické“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2016

Odporúčané články