Polícia žiada verejnosť o zaslanie videí z bratislavských protestov, pátra aj po jednom účastníkovi

467412_img_7940 2 676x451.jpg

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia žiada verejnosť, aby jej zaslala videá zo štvrtkových protestov v Bratislave, ak prostredníctvom nich zachytila protiprávne konanie protestujúcich voči obyvateľom alebo návštevníkom Bratislavy.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal jeho hovorca Michal Szeiff. Verejnosť zároveň žiada o pomoc pri stotožnení muža v bielom tielku, rifľových kraťasoch a klobúku, ktorý vo videu zverejnenom portálom Aktuality.sk atakuje ženu v bielom aute.

Polícia sa sústredí najmä na protiprávne konania, akými sú fyzické napadnutie či výtržnosti. Po analýze videí uskutočnia orgány činné v trestnom konaní stotožňovanie trestne zodpovedných osôb a príslušné útvary Policajného zboru budú vykonávať úkony smerujúce k vyvodeniu možnej trestno-právnej zodpovednosti.

Záznamy môžu občania odovzdať na USB kľúči, na CD, osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru, emailom na adresu krpzba@minv.sk, prostredníctvom stránok na úschovu videí, alebo formou súkromnej správy na sociálnej sieti Polícia SR – Bratislavský kraj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pred Prezidentským palácom protestujú stovky ľudí proti výhodám pre zaočkovaných (fotografie)

Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia žiada verejnosť o zaslanie videí z bratislavských protestov, pátra aj po jednom účastníkovi © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júla 2021

Odporúčané články