Polícia zadržala desiatky nehnuteľností libanonskej rodiny, je podozrivá z mnohých zločinov

381661_thinkstockphotos 974210236 1 676x451.jpg

BERLÍN 19. júla (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia zadržala v Berlíne 77 nehnuteľností, ktoré vlastnila libanonská rodina podozrivá z viacerých zločinov, podobných praktikám mafie, vrátane krádeže obrovskej zlatej mince.

Zhabané rodinné domy, bytové domy a záhradné parcely majú hodnotu zhruba 10 miliónov eur, informujú miestne médiá. Podľa vyšetrovateľov rodina kúpila nehnuteľnosti prostredníctvom peňazí, ktoré získala z organizovaného zločinu. Členovia klanu sú podozriví z činov ako vražda, vydieranie či pašovanie drog a ľudí.

Odporúčame:
Tínedžer žil v stodole a živil sa trávou, jeho rodinu zatkla polícia za zanedbanie starostlivosti

Majetok rodine, ktorú z právnych dôvodov identifikovali len ako R, úrady zhabali na základe zákona zameraného na pranie špinavých peňazí. Ten v Nemecku prijali vlani a umožňuje aj zhabanie nehnuteľností za účelom vymáhania nezákonných ziskov.

Spravodajský portál BBC informuje, že v súvislosti s krádežou stokilogramovej kanadskej mince známej ako „Veľký javorový list“, ktorú odcudzili v marci 2017 z Bodeho múzea, zatkli muži zákona troch členov rodiny. Mincu sa zatiaľ nepodarilo nájsť, čo vyvoláva obavy, že ju mohli roztaviť a následne zlato speňažiť. Hodnota mince bola zhruba 3,7 milióna eur.

Viac k témam: mafia, polícia, Veľký javorový list
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zadržala desiatky nehnuteľností libanonskej rodiny, je podozrivá z mnohých zločinov © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2018

Odporúčané články