Polícia v Bosne zatkla osoby podozrivé zo spolupráce s IS

Operáciu zameriavajúcu sa na 15 jednotlivcov podnikli na základe nariadenia vydaného úradom štátneho prokurátora; zásahy sa konali na 13 miestach v širšej oblasti metropoly Sarajevo. Sarajevo 22. decembra (WebNoviny.sk) – Bosnianska polícia zatkla 11 osôb podozrivých zo spolupráce s militantnou skupinou Islamský štát (IS) a s jej ozbrojencami bojujúcimi v Sýrii a Iraku. S odvolaním sa na utorňajšie oznámenie prokuratúry o tom informuje agentúra AP.

Operáciu zameriavajúcu sa na 15 jednotlivcov podnikli na základe nariadenia vydaného úradom štátneho prokurátora; zásahy sa konali na 13 miestach v širšej oblasti metropoly Sarajevo. „Dosiaľ bolo v rámci razií v 13 lokalitách zatknutých 11 osôb podozrivých z terorizmu, financovania teroristických aktivít a náboru bojovníkov pre Islamský štát,“ uviedla hovorkyňa bosnianskeho policajného riaditeľstva, ktorú citoval agentúra Reuters.

V rámci razií vo vytypovaných lokalitách používaných podozrivými – vrátane dvoch miest, kde sa konajú bohoslužby, a viacerých súkromných obydlí – našla a zhabala polícia množstvo dôkazov potvrdzujúcich ich „úzke prepojenie“ na sieť týchto militantov, konštatuje vyhlásenie prokuratúry.

Na koordinovanej operácii sa podľa informácií zverejnených regionálnou televíziou zúčastnilo zhruba 100 policajtov.
Do Iraku a Sýrie vycestovalo v uplynulých rokoch za džihádom okolo 150 Bosniakov. Viac než 50 z nich sa z Blízkeho východu vrátilo a takmer 30 ich zahynulo v boji, evidujú vládne štatistiky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články