Policajti sa zamerali na alkohol, prichytili dvoch vodičov

Hliadky rozmiestnili na frekventovaných cestách vo všetkých krajoch a skontrolovali 484 vodičov.BRATISLAVA 27. augusta (WebNoviny.sk) – Počas piatkovej celoslovenskej akcie Deň zodpovednosti prichytili policajti s alkoholom za volantom dvoch vodičov, namerali im do jedného promile. Zvyšných 99,6 percenta kontrolovaných šoférov vypité nemalo.

Vyplýva to z výsledkov preventívno-osvetovej kampane, zameranej na alkohol za volantom, ktorú organizovali Prezídium Policajného zboru a Slovenské združenie výrobcov piva a sladu. Agentúru SITA o výsledkoch informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Odporúčame:

Prebieha celoeurópska akcia, polícia meria rýchlosť

Hliadky rozmiestnili na frekventovaných cestách vo všetkých krajoch a skontrolovali 484 vodičov. Najviac áut, 183, skontrolovali v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Trnave ich bolo rovnako po 55, nasledujú mestá Trenčín (50), Nitra (44), Prešov (38), Žilina (32) a Košice (27). Väčšinu vodičov tvorili muži, bolo ich 370, teda 76,4 percenta.

Z kontrolovaných vodičov bolo najviac vo veku od 17 do 25 rokov, najmenej ich bolo vo veku od 61 rokov. Najvyššie percento šoférov tvorili ľudia s dĺžkou vodičskej praxe od 16 do 20 rokov. Zodpovedných vodičov odmenili balíčkom s jednorazovým alkotesterom. „V prípade pozitívnej dychovej skúšky však boli vodiči sankcionovaní v zmysle platnej legislatívy,“ uviedla hovorkyňa.

Kampaň Deň zodpovednosti je súčasťou Národného akčného plánu pre problémy s alkoholom 2013 – 2020. Hlavným zámerom je zvýšenie povedomia na podporu zodpovedného, kultúrneho a kontrolovaného pitia alkoholu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2016

Odporúčané články