Podvodníci rozposielajú ďalší podozrivý mail, tentokrát imitujú Tatra banku

455402_gettyimages 1126400333 676x451.jpg

15.1.2021 (Webnoviny.sk) – V piatok v poobedňajších hodinách sa začal šíriť podozrivý e-mail, ktorý obsahuje preklik na podvodnú stránku Tatra banky. Prišiel niektorým klientom banky, avšak aj neklientom.

Na stránke útočník vyžaduje vyplniť údaje o platobnej karte, ktorá následne môže byť zneužitá. Ide o podvodné konanie phishing, ktoré je zamerané na prelomenie ostražitosti klienta a následné získanie finančných prostriedkov. Pred týždňom polícia upozorňovala na podvodnú stránku, ktorá zase imitovala VÚB banku.

„Klientom aj neklientom odporúčame nereagovať na podozrivé e-maily a určite nevypĺňať citlivé a bankové údaje, ako prihlasovacie údaje do internetbankingu, číslo platobnej karty a podobne, cez priložený link,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Tatra banky Zuzana Žiaranová. Banka nikdy takýmto spôsobom podľa nej neoveruje svojich klientov a ani nepýta citlivé alebo bankové údaje.

Klientom Tatra banka rovnako odporúča zvýšiť opatrnosť. Pri zadávaní údajov je vždy potrebné sa presvedčiť, že stránka skutočne patrí banke.

Viac k témam: finančné podvody, osobné údaje, podvodníci, podvodný mail
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníci rozposielajú ďalší podozrivý mail, tentokrát imitujú Tatra banku © SITA Všetky práva vyhradené.

15. januára 2021

Odporúčané články