Podozrivý muž sa priznal k organizácii bombovému útoku na metro v Petrohrade

MOSKVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Podozrivý muž, ktorého ruské úrady zadržali v nedeľu v súvislosti s vyšetrovaním nedávneho bombového útoku na petrohradské metro, sa priznal k tomu, že bol organizátorom tejto teroristickej akcie. Informovala o tom spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na ruské médiá.

Odporúčame:
Po útoku v Petrohrade zomrel ďalší zo zranených, obetí je už pätnásť

Abror Azimov, ktorý sa narodil v roku 1990 a údajne pochádza z Kirgizska, sa „v plnej miere priznal„, že stál za zorganizovaním samovražedného útoku z 3. apríla, uviedol jeho právny zástupca. Azimov je deviatou osobou zadržanou ohľadom tohto útoku, ktorý vykonal 22-ročný Akbaržon Džalilov kirgizského pôvodu.

Ruské bezpečnostné orgány už predtým predpokladali, že Azimov „viedol výcvik samovražedného útočníka Džalilova„. Ostatní ôsmi zadržaní – šiesti v Petrohrade a dvaja v Moskve – taktiež pochádzajú z regiónu Strednej Ázie. Teroristický útok v idúcej súprave metra si vyžiadal 14 mŕtvych a viac než 50 zranených.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Petrohrade, metrom otriasla explózia

Viac k témam: Rusko, terorizmus, výbuch v petrohradskom metre
Zdroj: Webnoviny.sk – Podozrivý muž sa priznal k organizácii bombovému útoku na metro v Petrohrade © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2017

Odporúčané články