Podnikateľ Marián K. vypovedal na polícii, obvinili ho z neodvedenia dane a poistného

353708_thinkstockphotos 655675418 640x420.jpg

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Podnikateľa Mariána K. obvinili z neodvedenia dane a poistného v kauze Donovaly. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedol prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar.

Gašpar v reakcii na novinársku otázku potvrdil, že podnikateľ bol vo štvrtok na polícii. „Bol vypovedať v jednej z vecí, ktorá sa ho týka,“ povedal Gašpar a dodal, že voči Mariánovi K. a ďalším dvom osobám, Jane Š. a Petrovi P., bolo obvinenie vznesené už 21. septembra.

Niekoľkotisícstranový spis

Polícia tieto osoby vyšetruje pre podozrenie z trestného činu neodvedenia dane a poistného v súvislosti s prípadom, ktorý sa týkal predaja hotelov na Donovaloch.

Odporúčame:
Nič z tvrdení podnikateľa Kočnera nie je pravda, reaguje líder liberálov Sulík

Podľa Gašpara obvinenie bolo vznesené po dlhšej dobe preto, lebo prokurátor v lete odňal spis vyšetrovateľovi a poveril prípadom nového vyšetrovateľa, ktorý si musel niekoľkotisícstranový spis naštudovať.

Policajný prezident pripomenul, že o vznesenom obvinení možno hovoriť až v prípade, keď je danej osobe doručené.

Vyplatené niekoľkomiliónové vratky DPH

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v kauze obchodov s hotelmi na Donovaloch 10. augusta rozhodol, že zastavenie trestného stíhania vyšetrovateľom NAKA bolo predčasné a nariadil vec prideliť novému vyšetrovateľovi. Kauza sa týka prevodov nehnuteľností a podozrenia z neoprávneného uplatnenia nadmerných odpočtov DPH za osem miliónov eur v rokoch 2010 až 2012.

Vďaka prevodom dostali spoločnosti blízke podnikateľovi Mariánovi K. od štátu vyplatené tri niekoľkomiliónové vratky DPH. Išlo konkrétne o prevody vlastníctva hotelových komplexov Residence hotel a Športhotel Donovaly. Vo februári vyšetrovateľ vec zastavil s tým, že „skutok nie je trestným činom“.

Viac k témam: Dušan Kováčik, Marián Kočner, NAKA Národná kriminálna agentúra, Tibor Gašpar
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Marián K. vypovedal na polícii, obvinili ho z neodvedenia dane a poistného © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017

Odporúčané články