Pod ruinami budovy v Magnitogorsku našli jedenásťmesačného chlapca, v Moskve podstúpi operáciu

397993_russia_building_collapse_30226 ba643fb25adb4dc7bd9570a44f2ede38 676x463.jpg

MOSKVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Jedenásťmesačného chlapčeka, ktorého v utorok našli záchranári pod ruinami zrútenej časti obytného bloku v ruskom Magnitogorsku, prevážajú lietadlom do Moskvy, kde sa má podrobiť náročnej operácii.

Šance sú veľmi malé

Informovalo o tom ruské ministerstvo zdravotníctva, ktoré po chlapca vyslalo lietadlo. Z Magnitogorska chlapec odletel po šiestich hodinách odkedy ho záchranári našli. Je vážne zranený, okrem iného aj v oblasti hlavy, strávil v mraze 35 hodín a nie je isté, či prežije, informujú ruské médiá.

Počet obetí zrútenia budovy v Magnitogorsku, ku ktorému došlo v pondelok pred úsvitom, medzitým stúpol na deväť po tom, čo v ruinách budovy našli v utorok večer ďalšie dve obete.

Šance na záchranu ďalších ľudí sú už podľa miestnych médií veľmi malé, a to hlavne preto, že teploty v Magnitogorsku klesli v noci z pondelka na utorok na mínus 18 stupňov Celzia.

Desiatky nezvestných

Nezvestných je stále 32 ľudí. Štyroch obyvateľov domu previezli so zraneniami do nemocnice ešte krátko po zrútení budovy, informácie o ich stave zatiaľ nie sú k dispozícii.

Podľa úradov za zrútenie časti desaťpodlažnej budovy zrejme môže únik plynu. Nešťastie sa stalo skoro ráno, keď väčšina obyvateľov ešte spala.

Viac k témam: Moskva, nemocnica, pád budovy, záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Pod ruinami budovy v Magnitogorsku našli jedenásťmesačného chlapca, v Moskve podstúpi operáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

1. januára 2019

Odporúčané články