Počas festivalu Hip Hop Žije evakuovali takmer 6000 ľudí

Na ukončenie festivalu pre nepriaznivé počasie okolo 21:00 dohliadali okrem polície aj hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky, hliadky Krajského dopravného inšpektorátu spolu s hliadkami Mestskej polície hlavného mesta Bratislavy.

BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Polícia počas ukončenia kultúrneho podujatia Hip Hop Žije Festival 2016 na Zlatých Pieskoch v Bratislave pre nepriaznivé počasie zo soboty 2. júla na nedeľu 3. júla evakuovala takmer šesť tisíc návštevníkov, riadila dopravu a zatkla 25-ročného mladého výtržníka a obvinila ho z prečinu poškodzovania cudzej veci. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavskej polície Lucia Mihalíková.

Na ukončenie festivalu pre nepriaznivé počasie okolo 21:00 dohliadali okrem polície aj hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky, hliadky Krajského dopravného inšpektorátu spolu s hliadkami Mestskej polície hlavného mesta Bratislavy. Situácia sa upokojila o 23:30.

Polícia zatkla počas akcie 25-ročnému Marcela K. z okresu Trenčín pre poškodzovanie cudzej veci, keď obvinený Marcel opakovane narážať na bočné automaticky otvárateľné presklené vchodové dvere nákupného centra na ulici Cesta na Senec. Sklenená výplň dverí v dôsledku nárazov praskla. Spoločnosti, ktorej budova patrí, spôsobil škodu poškodením sklenenej výplne dverí vo výške 700 eur. Mladého muža eskortovali na policajné oddelenie, kde ho predbežne zadržali. Prípad prešetria v tzv. super rýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému Marcelovi trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júla 2016

Odporúčané články