Pistorius musel do nemocnice, špekuluje sa o samovražde

Juhoafričana ošetrili a už sa aj vrátil na výkon trestu odňatia slobody na šesť rokov za vraždu svojej priateľky.JOHANNESBURG 7. augusta (WebNoviny.sk) – Telesne hendikepovaného atléta Oscara Pistoriusa, účastníka olympijských aj paralympijských hier 2012 v Londýne, hospitalizovali s menšími poraneniami zápästia.

Juhoafričana ošetrili a už sa aj vrátil na výkon trestu odňatia slobody na šesť rokov za vraždu svojej priateľky Reevy Steenkampovej. Informovalo o tom vedenie správy väzníc. Trestanec odmietol podozrenie, že išlo o pokus vziať si život, vraj si zranenie spôsobil pri páde z postele. V sobotu sa vrátil do svojej cely vo väzení Kgosi Mampuru II v Pretórii. Hospitalizovali ho v nemocnici Kalafong. Prípad podlieha vyšetrovaniu.

„Oscar Pistorius poprel špekulácie o samovražde,“ uviedol úradník ministerstva spravodlivosti Manelisi Wolela. Pistoriusa pred dvoma rokmi odsúdili na päť rokov odňatia slobody, zastrelenie Steenkampovej z februára 2013 vtedy klasifikovali ako zabitie z nedbanlivosti. Po odslúžení časti trestu ho 19. októbra 2015 prepustili do domáceho väzenia.

Najvyšší odvolací súd v JAR začiatkom decembra rozhodol o zmene klasifikácie trestného činu zo zabitia z nedbanlivosti na vraždu. Súd mu následne vymeral šesť rokov väzenia. Juhoafrický trestný poriadok mu umožňuje po uplynutí polovice trestu požiadať o podmienečné prepustenie. Prokuratúra sa proti dĺžke pobytu za mrežami odvolala.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016

Odporúčané články