Phelps poodhalil svoju budúcnosť, môže sa stať aj expertom

Michael Phelps priznal, že plávanie bude súčasťou jeho života aj po skončení kariéry a uvažuje, že na najbližších olympijských hrách v Tokiu 2020 sa predstaví.

RIO DE JANEIRO 17. augusta (WebNoviny.sk) – Najúspešnejší plavec aj športovec olympijskej histórie Michael Phelps už má víziu, čo bude robiť po skončení závratnej kariéry. Držiteľovi 23 zlatých medailí z olympijských hier sa pozdáva myšlienka pomáhať deťom, ktoré sa učia plávať.

To je spôsob, akým chcem ďalej pretvárať plávanie. Pomohol som už množstvu detí, ale to mi nestačí. Vo svete je stále veľmi veľa neplavcov a smrť z utopenia býva na dennom poriadku,“ vysvetlil Phelps, ktorý si na svojej rozlúčkovej olympiáde v Riu de Janeiro vyplával päť zlatých medailí.

Phelps zároveň priznal, že plávanie bude súčasťou jeho života aj po skončení kariéry a uvažuje, že na najbližších olympijských hrách v Tokiu 2020 sa predstaví. Nie však v súťažnom bazéne, ale ako televízny expert. „Stále mám dostatok vášne pre tento šport. Veľa som zažil a veľa skúsil, môžem to ponúknuť iným. Komentovanie prenosov v televízii by bola zábava,“ povedal Phelps v rozhovore pre Die Welt.

Michael Phelps si olympijskú premiéru odkrútil už v austrálskom Sydney 2000: mal vtedy pätnásť rokov a motýľkarskú dvojstovku zvládol ako piaty najrýchlejší pretekár. Od Atén 2004 až po Londýn 2012 v individuálnych disciplínach aj štafetách pozbieral dovedna 22 kovov, z nich 18 najcennejších. Neskôr síce ukončil či skôr prerušil kariéru, ale v apríli 2014 ohlásil návrat do bazénov. V Riu potom dosiahol nemenej pôsobivú bilanciu 5-1-0. Baltimorský rodák predznamenal aj to, že sa teraz naplno hodlá venovať výchove trojmesačného synčeka Boomera, ktorého mu na svet priviedla Nicole Johnsonová, víťazka súťaže Miss Kalifornia 2010. Po OH si ju plánuje vziať, sú zasnúbení.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016

Odporúčané články