Petříček nevidí dôvod k rezignácii, kritika zo strany komunistov a Zemana ho necháva chladným

398092_tomas petricek 676x437.jpg

PRAHA 3. januára (WebNoviny.sk) – Český minister zahraničia Tomáš Petříček dôvody ku svojej rezignácii nevidí. Reagoval tak na otázku Noviniek, či vníma kritiku zo strany KSČM a prezidenta Miloša Zemana ako dostatočnú k svojmu koncu v kabinete.

Podpora z vedenia ČSSD

Kritika ho podľa jeho slov necháva chladným, pretože má podporu z vedenia ČSSD a výčitky zatiaľ nepočul ani od premiéra Andreja Babiša (ANO).

„KSČM nie je vo vláde práve preto, že jej zahraničná politika sa nezhoduje s tou, ktorú presadzuje vláda Českej republiky. Ich kritika ma preto necháva chladným. S pánom prezidentom budem o jeho výhradách rád osobne diskutovať,“ uviedol minister Petříček.

Kritika aj zo strany Babiša

Ako komunisti, tak aj Zeman fungovanie ministra Petříčka koncom roka kritizovali. Babiš sa pritom na adresu Petříčka už v minulosti niekoľkokrát vyjadril kriticky, ale nepovedal, že by mal byť priamo odvolaný.

Petříček dodal, že podporu mu pred niekoľkými týždňami vyjadrilo aj vedenie jeho ČSSD. To, že strana žiadne zmeny nechystá, potvrdil aj jej predseda Jan Hamáček. Ako o prípadnom možnom Petříčkovom nástupcovi sa špekuluje o jednom z bývalých šéfov českej diplomacie Janovi Kohútovi, uvádza portál Novinky.cz.

Viac k témam: Andrej Babiš, ČSSD Česká strana sociálně demokratická, hnutie ANO, Jan Hamáček, KSČM Komunistická strana Čiech a Moravy, Miloš Zeman, premiér Českej republiky, prezident Českej republiky, Tomáš Petříček
Zdroj: Webnoviny.sk – Petříček nevidí dôvod k rezignácii, kritika zo strany komunistov a Zemana ho necháva chladným © SITA Všetky práva vyhradené.

3. januára 2019

Odporúčané články