Pellegrini je Smer s ľudskejšou tvárou, ale podľa Krajniaka si na niektoré problémy netrúfa

397815_kraj_pelle 1.jpg

BRATISLAVA 30. decembra (WebNoviny.sk) – Premiér Peter Pellegrini je podľa podpredsedu hnutia Sme rodina Milana Krajniaka ten istý Smer, iba s ľudskejšou tvárou. Ako povedal Krajniak pre agentúru SITA, nerobí si ilúzie o Pellegriniho vláde, pretože je to skoro tá istá vláda, akú sme mali.

Vie, že by narazil

„Ale viac času venuje riešeniu problémov ako naháňaniu politických oponentov. Na druhej strane v školstve a zdravotníctve máme toľko neriešených problémov, do ktorých si netrúfa ísť, lebo vie, že by narazil,“ vyhlásil.

Slovensko má od 22. marca novú vládu zloženú z doterajších koaličných strán Smer-SD, SNS a Most-Híd. Prezident Andrej Kiska vymenoval vicepremiéra Petra Pellegriniho za predsedu vládu a následne vymenoval aj jeho nový kabinet. Vymenovanie novej vlády Petra Pellegriniho malo byť upokojením politickej krízy, ktorá vznikla na Slovensku po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Odchod dlhoročných politikov

Kuciak písal o prepojeniach politikov Smeru na taliansku mafiu Ndrangheta. Ľudia sa o vražde Kuciaka dozvedeli v pondelok 26. februára ráno. Verejnosť žiadala odchod dlhoročných politikov – ministra vnútra Roberta Kaliňáka a premiéra Roberta Fica. Tlak silnel aj z Mosta-Híd a 12. marca Kaliňák oznámil, že podá demisiu.

V teň deň zasadala aj Republiková rada koaličného Mosta-Híd a po zhruba siedmich hodinách rokovania sa uzniesli, že buď budú predčasné voľby, alebo odídu z koalície. V stredu 14. marca večer ale Fico oznámil, že je pripravený odísť z postu premiéra. Na nasledujúci deň odovzdal demisiu vlády do rúk prezidenta, ten zostavením novej vlády poveril Pellegriniho.

Viac k témam: Milan Krajniak, Peter Pellegrini, Sme Rodina Boris Kollár, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini je Smer s ľudskejšou tvárou, ale podľa Krajniaka si na niektoré problémy netrúfa © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2018

Odporúčané články