Pečivárne Liptovský Hrádok sťahujú z trhu svoje sušienky pre fipronil

353660_vajcia 640x420.jpg

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Pečivárne Liptovský Hrádok sťahujú z redaja všetky svoje výrobky. Dôvodom je nález zvyškov pesticídu fipronilu vo vaječnej zmesi, ktorú používajú na výrobu sušienok. Informoval o tom denník SME na svojom portáli.

Odporúčame:
Buďte pri nákupe opatrní, vo výrobkoch a vajciach zo zahraničia sa môže nachádzať fipronil

„V rámci cielenej kontroly potravín zameranej na slepačie vajcia, hydinové mäso a výrobky z vajec dodaných z iných členských krajín vykonali inšpektori vo firme Pečivárne Liptovský Hrádok, Liptovská Porúbka odber vzorky Sušená vaječná zmes pasterizovaná,“ informovala Slovenská veterinárna a potravinová správa. Vo vzorke, ktorá zistili nadlimitnú hodnotu rezíduí pesticídu fipronilu v množstve 0,79 miligramu na kilogram, pričom maximum je 0,021 miligramu na kilogram.

Výrobcom problémovej zmesi je Vector Invest s.r.o. z Prešova, firma použila na výrobu vajcia a vaječnú hmotu od dvoch výrobcov z Poľska. Zdroj kontaminácie vyšetrujú. Sušená vaječná zmes bola použitá do rôznych sušienok, výrobca dobrovoľne sťahuje všetky výrobky z trhu.

Viac k témam: fipronil, Pečivárne Liptovský Hrádok
Zdroj: Webnoviny.sk – Pečivárne Liptovský Hrádok sťahujú z trhu svoje sušienky pre fipronil © SITA Všetky práva vyhradené.

1. októbra 2017

Odporúčané články