Pavol Frešo v čele SDKÚ-DS skončil

Kandidáta na nového predsedu by strana mala vybrať ešte v tomto roku.
BRATISLAVA 2. júla (WebNoviny.sk) – Členovia SDKÚ-DS zvolili na sobotnom kongrese strany nových členov vedenia. Ako agentúru SITA informovala asistentka ústrednej kancelárie strany Nikola Štrbáková, doterajšiemu predsedovi strany Pavlovi Frešovi dnešným dňom uplynulo funkčné obdobie, pričom o žiadnu ďalšiu funkciu v strane sa neuchádzal. Nového kandidáta na predsedu by strana mala vybrať ešte v tomto roku.

Stranícki delegáti zároveň schválili zmeny stanov, ktoré vytvárajú nový formát zloženia najužšieho vedenia. Novinkou je napríklad funkcia prvého podpredsedu, do ktorej bol zvolený ekonóm a podnikateľ Milan Roman.

„Kongres rozhodol o zvolení nového vedenia, ktoré má mandát zabezpečiť personálny a finančný audit SDKÚ-DS a vyrovnanie starých záväzkov. Nové vedenie strany má ambíciu na ďalšom kongrese, ktorý sa uskutoční ešte v tomto roku, predstaviť kandidáta na nového predsedu SDKÚ-DS a programový rámec,“ povedal Roman.

Ďalšími členmi vedenia strany sa stali Matej Žiliak a Bystrík Žák. Za členov revíznej komisie boli zvolení Lukáš Tisoň, Ján Spevár, Tibor Maťaš, Anton Kupšo a Martin Zaťovič.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júla 2016

Odporúčané články