Paulína Fialková skončila piata v stíhačke na ME v biatlone

Paulína Fialková urobila na strelnici tri chyby, za víťazkou zaostala 30 sekúnd.ŤUMEŇ 27. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v biatlone Paulína Fialková obsadila výborné piate miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km na majstrovstvách Európy v ruskom Ťumeni.

Dvadsaťtriročná rodáčka z Brezna štartovala desiata s viac ako minútovým odstupom za víťazkou rýchlostných pretekov Karolin Horchlerovou z Nemecka a odstrieľala bezchybne na dvoch streleckých položkách, no po prvej streľbe v stoji musela absolvovať dve trestné kolá a po druhej „stojke“ ešte jedno. Po poslednom pobyte na strelnici patrila Paulíne Fialkovej 6. pozícia, napokon predstihla Nemku Luise Kummerovú a skončila piata.

Odporúčame:

Slovenské kvarteto získalo striebro na ME v biatlone

Paulína Fialková skončila desiata v šprinte na ME v biatlone

Zlatú medailu si vybojovala favorizovaná Bieloruska Nadežda Skardinová pred Nemkou Karolin Horchlerovou, bronz si vybojovala Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová. Z ďalších Sloveniek skončila Ivona Fialková bola na 29. mieste, Jana Gereková na 34. stupienku, a najhoršie dopadla Terézia Poliaková na 45. pozícii. Štartovalo 60 biatlonistiek.

„Dnes sa preteky hodnotia omnoho jednoduchšie ako tie predchádzajúce. Paulína Fialková dnes predviedla veľmi dobrý výkon v prvej polovici bez chyby na strelnici a až do konca držala krok s najlepšími. Zlomová bola tretia streľba, na ktorej dvakrát minula v stoji a musela absolvovať dva trestné okruhy. Pred poslednou položkou ju to nezlomilo, urobila iba jednu chybu a dosiahla kvalitný výsledok. Uvidíme, ako šampionát ukončíme v nedeľu v pretekoch s hromadným štartom,“ povedala pre agentúru SITA trénerka ženskej zložky reprezentácie Anna Murínová.