Paul Stanley z Kiss podstúpil operáciu

V sobotu o zdravotných problémoch informoval aj niekdajší gitarista kapely Ace Frehley.

BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Spevák a gitarista americkej hardrockovej kapely Kiss Paul Stanley podstúpil operáciu pre natrhnutú bicepsovú šľachu. Šesťdesiatštyriročný hudobník potvrdil správu prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde tiež zverejnil fotografiu s ošetrenou rukou. Muzikant nemohol vystúpiť s kapelou v piatok na charitatívnom koncerte Race to Erase v Kalifornii a Kiss teda zahrali po druhý raz v histórii ako trio.

V sobotu pritom informoval na Facebooku o zdravotných problémoch aj niekdajší gitarista kapely Ace Frehley, ktorého hospitalizovali pre dehydratáciu a vyčerpanie.

Kiss vznikli v roku 1973 v New Yorku a sú známi aj vďaka špecifickému make-upu a kostýmom. Debutovali o rok neskôr eponymným albumom, pričom odvtedy vydali ďalších 19 štúdioviek. Tá zatiaľ posledná s názvom Monster vyšla v roku 2012. Okrem toho majú na konte viacero živých nahrávok, kompilácií a 18. septembra 1978 všetci štyria pôvodní členovia vydali aj sólové albumy.

Celosvetovo predali viac ako 100 miliónov kópií nahrávok. Vo formácii od jej vzniku pôsobia spomínaný Stanley a Gene Simmons (spev, basgitara), ktorých v súčasnosti dopĺňajú gitarista Tommy Thayer a bubeník Eric Singer. Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Rock And Roll All Nite, Shout It Out Loud, Beth, Detroit Rock City, Hard Luck Woman, Calling Dr. Love, Shock Me, I Was Made For Lovin‘ You, Forever či Psycho Circus, za ktorú získali v roku 1999 aj nomináciu na cenu Grammy. Vlani ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. apríla 2016

Odporúčané články