Paul McCartney zahral po 50 rokoch hit A Hard Day’s Night

Muzikant predviedol pieseň predtým naposledy v auguste 1965 ešte ako člen The Beatles.BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník Paul McCartney predstavil naživo po 50 rokoch skladbu A Hard Day’s Night, ktorú nahral ešte ako člen legendárnych The Beatles.

Sedemdesiattriročný rodák z Liverpoolu odštartoval s piesňou koncert v kalifornskom meste Fresno, ktorý sa konal 13. apríla. Podujatie bolo zároveň prvým v rámci turné One on One, počas ktorého sa spevák zastaví napríklad aj 16. júna v Prahe.

A Hard Day’s Night pochádza z rovnomenného albumu The Beatles z roku 1964. McCartney zahral tento hit predtým naposledy spolu s The Beatles 31. augusta 1965 v kalifornskom meste Daly City.

James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy.

McCartney má na konte tiež šestnásť sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965). V piatok 10. júna plánuje vydať výberovku Pure McCartney.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. apríla 2016

Odporúčané články